Spring naar inhoud

Startpunt Koevlak Overveen 96 afbeelding

Routes vanaf dit startpunt

Rondje Konijnenberg (groen)
Onverhard pad (deels) Verboden voor honden Eenrichtingsroute
3.64km
Tien Bergenroute (blauw)
Onverhard pad (deels) Verboden voor honden Eenrichtingsroute
8.34km
Duinruggenroute (geel)
Onverhard pad (deels) Verboden voor honden Eenrichtingsroute
9.84km

Nationaal Park Zuid-Kennemerland is een wandel­paradijs en dat geldt zeker voor de Kennemerduinen van PWN. Tot 2002 waren de Kennemerduinen bij Overveen een waterwingebied, sinds dit is stopgezet is het grondwaterpeil goed hersteld. In natte duinvalleien ziet u nu weer vochtminnende planten als de parnassia. En met wat geluk ziet u konijnen, reeën of damherten tussen het struweel.

 

Onderstaande routes zijn in één richting gemarkeerd.

  • Het korte Rondje Konijnenberg (groen) begint bij Koevlak in Overveen waar vroeger vee graasde. Vanaf duinmeer ’t Wed gaat de route omhoog naar het uitzichtpunt op de Konijnenberg. Het venijn zit in het zandpaadje omhoog. In de afdaling wandelt u tussen dennen en duineiken naar het Rietvlak, terug richting bezoekerscentrum Nationaal Park Zuid-Kennemerland. Twee gedenkstenen langs het pad eren gesneuvelde verzetslieden.
  • De Tien Bergenroute (blauw) tussen Overveen en Bloemendaal verbindt de binnenduinrand met de zeereep. Bredere paden leiden dwars door verschillende landschappen en over duinruggen. De variatie tijdens deze lange wandeltocht is enorm. U passeert duinmeer ’t Wed en het Vogelmeer en wandelt over de uitzichtpunten Konijnenberg, Lichtbakkeet en de Hazenberg in Nationaal Park Zuid-Kennemerland.
  • De Duinruggenroute (geel) bij Overveen neemt u mee over de flanken van duinruggen die tussen 1400 en 1600 ontstonden. Door struweelduinen wandelt u naar de uitzichtpunten op de Starreberg en de Konijnenberg in Nationaal Park Zuid-Kennemerland. Onderweg komt u langs uitgestrek­te valleien met markante veldnamen zoals Kleine Tobbe en Dronken Del.